آشنایی با برخی از فواید مکمل بربرین، میزان مصرف و عوارض جانبی آن
آشنایی با برخی از فواید مکمل بربرین، میزان مصرف و عوارض جانبی آن

آشنایی با برخی از فواید مکمل بربرین، میزان مصرف و عوارض جانبی آن، در این مقاله قصد داریم شما را با برخی از خواص مکمل بربرین آشنا کنیم. همچنین در ادامه در مورد میزان مصرف و عوارض جانبی آن نیز مطالبی را مطرح خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

برخی از خواص و فواید مکمل بربرین

  • افسردگی: مطالعات انجام شده بر موش‌ها حاکی از آن است که بربرین در مقابله با افسردگی کمک می‌کند.
  • سرطان: مطالعات آزمایشگاهی و تحقیقات انجام شده بر روی حیوانات نشان می‌دهد که بربرین مانع از رشد و گسترش انواع مختلف سرطان می‌گردد.
  • خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی: در برخی مطالعات اثبات شده است که بربرین از خواص آنتی‌اکسیدانی و ضدالتهابی برخوردار است.
  • عفونت: مطالعات حاکی از آن است که بربرین با میکروارگانیسم‌های مضر از جمله باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و انگل‌ها مبارزه می‌کند.
  • کبد چرب: بربرین موجب کاهش چربی کبد می‌شود که همین امر مانع از بروز بیماری‌های مرتبط با کبدهای چرب غیرالکلی می‌گردد.
  • از کار افتادگی قلب: یکی از مطالعات اثبات نمود که بربرین به طرز موثری علائم مشکلات قلبی را بهبود بخشیده و خطر ابتلا به مرگ ناشی از مشکلات قلبی را کاهش می‌دهد.

پیش از هر گونه توصیه‌ی قطعی در زمینه‌ی مصرف بربرین، فواید آن باید مورد تحقیقات بیشتری قرار گیرد اما شواهد موجود بسیار نویدبخش هستند.

میزان مصرف و عوارض جانبی

معمولا ۵۰۰ میلی‌گرم، سه بار در روز و پیش از وعده‌های غذایی کفایت می‌کند. تاثیر بربرین کمتر از چند ساعت دوام دارد، پس میزان مصرفی خود را باید به چند مرحله تقسیم نمائید تا در تمام طول روز سطح خون پایدار بماند. چنانچه مبتلا به بیماری خاصی هستید یا داروهای خاصی مصرف می‌کنید، به شما توصیه می‌شود پیش از مصرف بربرین با پزشک خود مشورت کنید.

به ویژه اگر داروهای کاهش قند خون مصرف می‌کنید، اهمیت مشورت با پزشک چندین برابر می‌شود. روی هم رفته، بربرین از نمای ایمنی بارزی برخوردار است. اصلی‌ترین عوارض جانبی بربرین به مسائل گوارشی مرتبط است و گزارش‌هایی مبنی بر درد شکمی، اسهال، نفخ، یبوست و معده درد نیز وجود دارد.

بربرین را از کجا تهیه کنیم؟

گرچه بربرین از لحاظ علمی کاملا مورد تائید قرار گرفته اما هنوز تا جلب محبوبیت عامه مسیری طولانی در پیش دارد. به همین دلیل، هنوز در سوپر مارکت‌ها یا فروشگاه‌های مخصوص مکمل‌ها در دسترس نیست. اما امکان خرید مکمل‌های بربرین از سایت آمازون برایتان فراهم است. بربرین در زمره معدود مکمل‌هایی قرار دارد که تاثیرات آن مشابه داروهاست.

این مکمل تاثیرات قدرتمندی بر جنبه‌های مختلف سلامت به ویژه کنترل قند خون دارد. این مکمل تاثیر شگرفی بر افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و سندرم متابولیک نشان داده است. این مکمل علاوه بر اینکه مکمل ضدپیریست، فوایدی نیز در مقابله‌ی کلی با بیماری‌های مزمن دارد. چنانچه از مکمل‌ها استفاده می‌نمائید، بربرین قطعا در صدر آنها قرار خواهد گرفت.

برگرفته از سایت مجله سلامت