برای درمان طبیعی و خانگی رگ های عنکبوتی صورت، از چه روش هایی می توان استفاده کرد

برای درمان طبیعی و خانگی رگ های عنکبوتی صورت، از چه روش هایی می توان استفاده کرد، در برخی موارد، درمان خانگی ممکن است به جلوگیری یا کاهش ظهور رگ های خونی عنکبوتی بر روی صورت کمک کند. درمان‌ های خانگی معمولا مطمئن هستند و هیچ عارضه جانبی ندارند، اما ایده خوبی است که محصولات جدید را در یک قسمت از پوست ۲۴ ساعت قبل از انجام درمان کامل آزمایش کنید تا از هر گونه واکنش‌های نامطلوب جلوگیری شود. بهتر است که هنگام مصرف دارو یا تحت درمان قرار گرفتن در مورد داروهای خانگی با پزشک صحبت کنید.

از آب داغ استفاده نکنید!

پوست صورت لطیف است، و گرمای بیش از حد ممکن است به پیدایش رگ های خونی ختم شود. هنگام شستن صورت از آب داغ اجتناب کنید. استفاده از آب سرد یا ولرم برای شستن بدن و صورت ممکن است به جلوگیری از آسیب به عروق خونی کمک کند.

کمپرس سرد

یک کمپرس سرد مانند یک بسته یخ یا کیسه ای یخ زده ممکن است به کاهش رگ های عنکبوتی در صورت کمک کند.

روغن آرنیکا

روغن آرنیکا یا محصولات حاوی آرنیکا ممکن است باعث کاهش ظهور ورید عنکبوتی شود. استفاده از این روغن ممکن است در بعضی از افراد واکنش حساسیتی ایجاد کند، بنابراین مهم است که اول آن را در یک قسمت از پوست آزمایش کنید و هر عارضه جانبی را با متخصص پوست در میان بگذارید. محصولات Arnica در فروشگاه های مواد غذایی طبیعی، داروخانه ها و یا به صورت فروش آنلاین در دسترس هستند.

سرکه سیب

سرکه سیب می تواند تورم رگ‌های خونی را کاهش دهد. برای این منظور کافیست سرکه سیب را به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست قرار دهید. استفاده از این روش دو بار در روز تا کاهش علایم توصیه شده است. شستن صورت با سرکه سیب نیز موثر است.

آلوئه ورا

ژل گیاه آلوئه ورا ممکن است در درمان قرمزی پوست مفید باشد. تحقیقات نشان داده است که آلوئه ورا مانند کرم دارویی (هیدروکورتیزون) می تواند قرمزی پوست را کاهش دهد، اما در کنار این، باعث خشکی سلول های پوست نیز می شود. افرادی که از آلوئه ورا بر روی پوست خود استفاده می‌کنند ، باید بعد از هر مصرف، پوستشان را مرطوب نگه دارند و از مرطوب کننده های مناسب پوستشان استفاده کنند.

ویتامین C

مصرف مکمل های ویتامین C ممکن است باعث کاهش رگ های خونی بر روی صورت شود. یک مطالعه نشان داد که ویتامین C در حفظ سلامت رگ های خونی نقش مهمی بر عهده دارد. علاوه بر این ویتامین C می تواند کلاژن را در سلول ها حفظ کند.

گیاهان دارویی

تحقیقات حاکی از آن است که ممکن است بسیاری از گیاهان دارویی اثر ضد التهابی روی پوست داشته باشند. این در حالی است که این گیاهان به طور مستقیم بر روی رگ های عنکبوتی تست نشده اند، ممکن است در بعضی موارد به درمان آن نیز کمک کنند. گیاهانی که ممکن است در درمان رگ های عنکبوتی استفاده شوند عبارتند از:

  • مریم گلی
  • گل همیشه بهار
  • جو دو سر
  • بومادران
  • ریشه گل ختمی
  • بابونه

برگرفته از سایت مجله سلامت