روغن درخت چای چگونه باعث افزایش رشد مو می شود؟
روغن درخت چای چگونه باعث افزایش رشد مو می شود؟

روغن درخت چای چگونه باعث افزایش رشد مو می شود؟، کم پشت شدن موها، بدترین کابوس هر زنی است. با این وجود رشد کردن موهای شما می تواند دشوار باشد و احاطه شدن توسط افرادی که موهایشان به سرعت نور رشد می کند نیز کمکی به شما نمی کند. اگر به شما بگویم که این کار الزاما این قدر سخت نیست، چطور؟ راه هایی وجود دارد که به وسیله آنها می توانید موهایتان را به شکوه سابقش برگردانید. می خواهم با شما صادق باشم و بگویم که هیچ راه حل معجزه گری وجود ندارد که بتواند یک شبه به شما موهایی ضخیم و بلند بدهد. با این حال درمان هایی وجود دارند که می توانند به تحریک رشد مجدد موها کمک کنند و سرعتی که در آن مویتان رشد می کند را افزایش دهند. 

روغن درخت چای چیست؟

روغن درخت چای، یک روغن ضروری است که از بوته درخت چای استخراج می شود. آن، بومی استرالیاست و دارای خواص ضد میکروبی قوی می باشد که آن را به یک داروی محبوب برای درمان مشکلات پوست و پوست سر تبدیل کرده است. آن اغلب در محصولات آرایشی مانند شامپوها و نرم کننده ها و برای درمان مشکلاتی مانند شوره سر و آکنه مورد استفاده قرار می گیرد.

روغن درخت چای چگونه رشد مو را افزایش می دهد؟

روغن درخت چای، گردش خون را بهبود می بخشد که به دفع سموم و تحریک فولیکول های خفته مو کمک می کند. خواص ضدعفونی کننده، ضد قارچ، ضد باکتری، ضد التهاب و آنتی اکسیدانی روغن درخت چای تضمین می کند که موهای شما سالم و تمیز می مانند. بهبود سلامت پوست سر باعث می شود فولیکول ها بیشتر پذیرای مواد مغذی شوند و منافذ باز شده به افزایش رشد مو بدون مانع کمک می کنند.

آیا روغن درخت چای برای موی چرب، موثر است؟

بله همین طور است! این روغن ضروری برای موی چرب به باز کردن منافذ کمک می کند و غدد سباسه بیش از حد ملتهب را آرام می کند. معمولا ریزش مو، نتیجه مستقیم فولیکول های مسدود و یک پوست سر تحریک شده است. همچنین با خواص ضد میکروبی اش، سلامت پوست سر را روی هم رفته بهبود می بخشد.

چگونه از روغن درخت چای برای رشد مو استفاده کنیم؟

روغن درخت چای می تواند برای بهبود رشد مو روی انواع موهای خشک و چرب مورد استفاده قرار بگیرد. شما می توانید مواد مختلفی را به این روغن ضروری اضافه کنید تا یک محلول رشد موی بی نقص برای موهایتان داشته باشید. یکی از بهترین راه ها برای استفاده از روغن درخت چای، در ترکیب با سایر روغن های حامل است.

سایر مزایای استفاده از روغن درخت چای بر روی موهایتان

  • روغن درخت چای، یک داروی موثر برای شوره سر و شپش است. اگر شما مشکل شپش دارید، یک شامپوی درخت چای، مقابله با آن را بسیار آسان تر خواهد کرد.
  • آن، پوست سر خشک و چرب را سالم می کند (درمان می کند) و سطوح PH پوست سرتان را به حالت نرمال بر می گرداند.
  • خارش و سوزش را تسکین می دهد.

چگونه می توان از این روغن برای رشد موی سر استفاده کرد؟ این سوالی است که در مقاله نحوه استفاده از روغن درخت چای برای رشد موهای سر، به آن پاسخ خواهیم داد.

برگرفته از سایت مجله سلامت