نحوه استفاده از روغن درخت چای برای رشد موهای سر
نحوه استفاده از روغن درخت چای برای رشد موهای سر

نحوه استفاده از روغن درخت چای برای رشد موهای سر، روغن درخت چای باید قبل از آنکه بتوانید از آن استفاده کنید، رقیق شود. با ترکیب کردن چند قطره از این روغن ضروری با روغن موی معمول تان، شما می توانید یک محلول رشد مو درست کنید که سلامت پوست سر را افزایش می دهد. در حالی که روغن درخت چای باعث رشد موی جدید می شود، روغن حامل به تغذیه فولیکول های شما کمک خواهد کرد. اگر در حال حاضر می دانید کدام روغن ها برای موی شما موثرند، می تواند به نفع تان باشد. اگر نه، مطالب زیر را بخوانید تا متوجه شوید کدام روغن ها، بیشتر از بقیه مناسب نوع موی شما هستند.

استفاده از روغن درخت چای با یک روغن حامل برای رشد مو

آنچه که نیاز خواهید داشت:

 • ۲ قاشق غذاخوری از هر روغن حامل
 • ۱۰ قطره روغن درخت چای
 • کاسه برای مخلوط کردن
 • حوله گرم

چگونه آن را بکار ببرید؟

 1. روغن حامل را با روغن درخت چای در یک کاسه مخلوط کنید.
 2. مخلوط روغن را گرم کنید تا کمی ولرم شود. از مایکرویو استفاده نکنید چون ممکن است باعث از دست رفتن مواد مغذی آن شود. در عوض، کاسه حاوی مخلوط روغن را در یک کاسه بزرگ تر که حاوی آب داغ است، قرار دهید.
 3. موهایتان را چند قسمت کنید و روغن گرم شده را روی پوست سر و در امتداد بلندی موهایتان بمالید.
 4. هنگامی که تمام پوست سرتان با روغن پوشیده شد، آن را برای ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.
 5. یک حوله مرطوب گرم را دور سرتان بپیچید. این، یک محیط گرم ایجاد خواهد کرد که به باز کردن و گشودن فولیکول های شما کمک می کند.
 6. اجازه دهید حوله ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند و سپس روغن را با شامپو و نرم کننده بشویید.
 7. در صورت تمایل می توانید بگذارید روغن در تمام شب روی موهایتان بماند.

هر چند وقت یک بار؟

از آنجا که شستن موهایتان به دفعات زیاد می تواند برای سلامت موها مضر باشد، توصیه می شود که بیش از ۳ بار در هفته از روغن گرم روی موهایتان استفاده نکنید. انواع موهای چرب می توانند از روغن های سبک تر مانند جوجوبا یا زیتون استفاده کنند.

احتیاط ها!

 • روغن را بیش از حد گرم نکنید چون ممکن است مواد مغذی اش را از دست بدهد و همچنین ممکن است پوست سرتان را بسوزانید.
 • برای پوست سر شما کاملا طبیعی است که در طول و پس از این درمان، کمی احساس سوزن سوزن شدن (مور مور شدن) کند.

آیا شما می توانید روغن درخت چای را به طور مستقیم روی موهایتان بمالید؟

در حالی که چند قطره روغن درخت چای می تواند مستقیما روی پوست سر مالیده شود، اما استفاده از آن به طور مستقیم روی موهایتان نوعی اسراف است. مقدار بسیار کمی از این روغن ضروری، فواید زیادی دارد بنابراین توصیه می شود که قبل از استفاده روی موهایتان، آن را با سایر روغن های حامل رقیق کنید.

برای چه مدت می توانید روغن درخت چای را روی موهایتان قرار دهید؟

روغن درخت چای هنگامی که در مقادیر کوچک و در ترکیب با سایر روغن ها استفاده شود، می تواند به عنوان یک درمان نرم کننده عمیق در طول شب روی موها بماند. با این حال هنگامی که از آن به تنهایی به عنوان یک درمان پوست سر استفاده می کنید، بهتر است برای اجتناب از تحریکات ممکن، آن را در عرض یک ساعت بشویید.

به یاد داشته باشید که ریزش مو، آخر دنیا نیست. راه هایی وجود دارند که به وسیله آنها می توانید ریزش موها را درمان کنید و روغن درخت چای، یکی از این درمان های موثر است. برای ضخیم کردن موهایتان و سالم نگه داشتن آنها، این درمان های طبیعی برای رشد مو را دنبال کنید.