نحوه تهیه ماسک موی سر و نرم کننده سیر
نحوه تهیه ماسک موی سر و نرم کننده سیر

نحوه تهیه ماسک موی سر و نرم کننده سیر، سیر می تواند به عنوان یک درمان احتمالی برای موهای کم پشت و نازک به کار گرفته شود و باعث ضخیم تر و پر پشت تر شدن موهایمان شود. بله، سیر به صورت موضعی یا به عنوان بخشی از رژیم غذایی شما دارای خواصی است که ممکن است به رشد مو کمک کند، اما تحقیقات بیشتری برای اثبات مزایای آن لازم است. با ما همراه باشید تا به شما نحوه تهیه ماسک مو و نرم کننده سیر را آموزش دهیم.

ماسک موی سیر

ماسک های موی مختلفی که حاوی روغن سیر هستند در بازار وجود دارند. باید توجه داشته باشید که روغن پخت و پز سیر و اسانس سیر یکسان نیستند. اسانس سیر بسیار غلیظ است و اغلب برای حفظ تاثیر روغن سیر استخراج شده حاوی مقداری الکل نیز می باشد.

به یاد داشته باشید که ترکیبات گوگرد موجود در سیر باعث می شوند که روغن سیر به طور بالقوه برای پوست و چشم شما تحریک آمیز باشد.

شما می توانید نرم کننده سیر خود را با استفاده از مواد موجود در آشپزخانه خانه تان تهیه نمایید. برای کاهش احتمال خطر سوزش پوست، باید حتما سیر را با روغنی مثل روغن نارگیل یا روغن زیتون رقیق کنید. علت استفاده از این روغن ها این است که خود این دو روغن نیز برای موهای شما مفید می باشند. نحوه تهیه نرم کننده سیر به شرح زیر می باشد

  • ۸ حبه سیر تازه
  • ۲ قاشق سوپ خوری روغن سیر در ازای هر حبه
  • چنگال، مخلوط کن
  • یک ماهیتابه کوچک
  • صافی

طرز تهیه نرم کننده سیر

سیر را با استفاده از یک چنگال و یا مخلوط کن کاملا له کنید. روغن را در دمای بسیار کم، حرارت دهید و هنگامی که روغن گرم شد سیر را بدان اضافه نمایید منتها مراقب باشید که روغن نباید داغ باشد.

سیر را در ماهیتابه بریزید و تنها اندکی هم بزنید به یاد داشته باشید که شما نمی خواهید سیر را سرخ کنید یا آن را تفت بدهید.

ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود.

مخلوط را در صافی ریخته و آنچه باقی می ماند را دور بریزید. روغن را در یک شیشه یا بطری نگهداری کنید (شیشه تیره ممکن است به نگهداری طولانی تر مخلوط کمک نماید).

نحوه استفاده از نرم کننده سیر

به آرامی، ۲ قاشق غذاخوری از این روغن را بر روی پوست سر خود ماساژ دهید

پس از ماساژ پوست سرتان ، موهای خود را در یک حوله بپیچید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه منتظر باشید.

بعد از ۱۰ تا ۱۵ دقیقه، موهای خود را با شامپو ملایم شستوشو کنید.

برای به دست آوردن بهترین نتیجه، این کار را دو بار در هفته تکرار نمایید. علاوه بر این، شما می توانید یک ماسک موی سیر را با اضافه کردن مقداری عسل به نرم کننده خانگی سیر خود و دنبال کردن مراحل مشابه تهیه نمایید. به یاد داشته باشید قبل از انجام درمان خانگی، با پزشک خود مشورت کنید.