سمعک و وزوز گوش
سمعک و وزوز گوش

سمعک و وزوز گوش، وزوز گوش یک صدای ناخواسته است که توسط فرد شنیده می شود و این صدا به صورت سوت زدن، زنگ زدن و صدای آب شنیده می شود.

این صداهای ناخواسته و آزار دهنده می توانند موقت یا ثابت بوده و در هر دو گوش یا یک گوش رخ دهد که در محیط های آرام قابل توجه می باشد.


دلایل وزوز گوش


1-فشار خون بالا، سخت شدن دیواره رگ ها و دیابت.
2-داروهای بدون نسخه، مکمل های معدنی.
3-بالا رفتن سن یا استرس زیاد.
4-عفونت و بیماری های گوش داخلی.
5-مصرف بیش از حد افزودنی های مصنوعی الکل، شکر و...
6-قرار گرفتن در معرض صداهای بلند.


برای درمان وزوز گوش از سمعک استفاده می شود


کاهش شنوایی در فرکانس های بالا با وزوز گوش همراه است که علامت تعدادی از بیماران است و آن را تجربه کردند. سمعک معمولا برای بیمارانی که کاهش شنوایی دارند تجویز می شود و در مواردی وزوز گوش را هم کاهش میدهد، کاهش شنوایی به تدریج اتفاق می افتد و برخی از مردم زمانی که میشنوند کم شنوایی دارند تعجب می کنند. وزوز میتواند علت های متفاوتی داشته باشد و در صورت داشتن این بیماری فرد باید در جلسات درمانی شرکت کند چون در این جلسات راجب این بیماری به صورت کامل به توضیح خواهیم پرداخت. برخی از بیماران که وزوز گوش دارند می گویند که وزوز مشکلی در زندگی آنان ایجاد نمی کند اما برخی هم می گویند، وزوز در تمرکز کردن و خوابیدن در زندگی روزمره مشکلاتی به وجود می آورد پس با استفاده از سمعک وزوزتان را مدیریت کنید تا در مکالمات اجتماعی خود دچار مشکل نشوید.


نتیجه گیری


بیشترین علت وزوز گوش کاهش شنوایی و افزایش سن است که قرار گرفتن در معرض صداهای بلند هم می تواند چنین مشکلی را برای افراد ایجاد کند، تغییر در استخوان گوش یا بسته شدن مجرای گوش با جرم هم از دیگر علت های وزوز گوش است.