عفونت گوش چیست

عفونت گوش چیست، یکی از حساس ترین اندام های بدن گوش است که اگر دچار چرک یا عفونت شود مشکلی به نام عفونت گوش را به وجود می آورد.

عفونت گوش به علت اجتماع مایعات چرکی و التهاب گوش میانی اتفاق می افتد که بسیار دردناک است و مشکلاتی را برای مبتلایان به همراه دارد.


برخی از علت های عفونت گوش


1-تغییرات فشار خون.
2-سیگار کشیدن.
3-آنفولانزا.
4-سرماخوردگی.
5-عفونت سینوس ها.
6-تورم لوزه ها.
7-عفونت سینوس ها.
8-مخاط بیش از حد.


عفونت گوش در کودکان بیشتر در اثر یک ویروس آنفولانزا و سرماخوردگی ایجاد می شود. اگر علائم شما بدتر شدند باید به پزشک مراجعه کنید و اگر عفونت گوش شما بهبودی حاصل نشد پزشک ممکن است آنتی بیوتیک تجویز کند و مهم است که دوره مصرف آنتی بیوتیک را تمام کنید. اگر عفونت گوش شما با درمان های پزشک از بین نرود جراحی میتواند گزینه خوبی باشد که بیشتر در جراحی ها لوله هایی در گوش ها قرار می گیرند تا اجازه تخلیه مایع از گوش را دهند.


عفونت گوش چگونه تشخیص داده می شود


پزشکان گوش شما را با وسیله ای به نام اتوسکوپ که لنز و نور بزرگنمایی دارد معاینه می کند که در این معاینه ممکن است موارد زیر را نشان دهد:
1-سوراخ شدن پرده صماخ.
2-قرمزی، حباب های هوا و یا مایع چرک مانند در داخل گوش میانی.
3-بیرون آمدن مایع از گوش میانی.


پرده گوش پاره شده اگر عفونت پیشرفته کرده باشد پزشک شما ممکن است نمونه ای از مایع داخل گوش شما را برای تعیین اینکه آیا انواع خاصی از باکتری مقاوم در برابر آنتی بیوتیک وجود دارد یا خیر، آزمایش کند و یا ممکن است برای تعیین اینکه عفونت از گوش میانی پیشروی کرده است یا نه دستور یک اسکن توموگرافی از سر را دهد.


نتیجه گیری


عفونت خفیف گوش اصولا خود به خود خوب میشود پس تعجب نکنید اگر پزشکتان دارویی را برایتان تجویز نکرد و سرخود به مصرف آنتی بیووتیک ها روی نیاورید زیرا مراجعه به پزشک بهترین گزینه است.