جراح زیبایی

دکتر جراح زیبایی یا جراح پلاستیک یکی از درآمدزاترین تخصص های حوزه پزشکی است که این روزها مراجعه کنندگان زیادی دارد.

  جراح زیبایی

جراح زیبایی

 یک جراح زیبایی (جراح پلاستیک) در صورت دریافت مجوزهای لازم و داشتن سرمایه کافی می تواند یک مطب شخصی دایر کند یا اینکه در مراکز پزشکی همچون بیمارستان ها، کلینیک های دولتی و خصوصی مشغول به کار شود. ساعات کار این شغل مانند تمام پزشکان متفاوت است و کاملا متناسب با نیاز بیماران و مراجعه کنندگان تعریف می شود. چنتا از وظایف پزشک را نام می بریم :

مشاوره و ویزیت بیمار

تشخیص نوع بیماری

نظارت بر روند بهبودی بیماران پس از عمل

 تصمیم گیری در مورد مناسب‌ترین روش جراحی

مشورت با تیم پزشکی بیمار

انجام عمل جراحی بیمار

استخدام در شغل جراح پلاستیک

جراحی زیبایی یکی از تخصص‌های رشته پزشکی است. افرادی که می‌خواهند در رشته جراحی زیبایی تحصیل کنند لازم است ابتدا در رشته پزشکی عمومی در دانشگاه ها پذیرش شوند و بعد از قبولی در این رشته و گذراندن واحدهای درسی مربوط به آن، در تخصص زیبایی قبول شوند.

قدرت تصمیم گیری و توانایی تحمل فشار کاری یکی از مهم ویژگی های شخصیتی دکتر جراج پلاستیک است. زمان های طولانی برای عمل های جراحی سنگین ایجاب می کند یک دکتر جراح پلاستیک توانایی تحمل فشارهای کاری را داشته باشد. توانایی مهارت های ارتباطی با افراد در شغل دکتر جراح زیبایی بسیار اهمیت دارد؛ از این نظر جراحان پلاستیکی که علاوه بر دانش تخصصی رشته خود، می توانند با مراجعه کنندگان و بیماران ارتباط موثر و در واقع اعتماد ایجاد کنند قطعا در شغل شان موفق ترند.

پیچیدگی ها و عوارض اعمال جراحی زیبایی

 عمل های جراحی زیبایی همیشه نتایج دلخواه ندارند. گاهی اوقات کم تجربگی پزشک جراح و مشکلات فیزیکی بیمار ممکن است باعث شود نتیجه یک عمل جراحی آن طور که انتظار داریم پیش نرود. در عین حال پیچیدگی انجام این عمل ها چالش دیگری است که پیش پای پزشکان جراح زیبایی قرار دارد.

بالا بودن هزینه ابزار و تکنولوژی های جراحی زیبایی

 وسایل عمل های جراحی زیبایی در مقایسه با سایر ابزار پزشکی گران تر هستند. اغلب این تجهیزات محصول شرکت های خارج از کشور هستند که با بالاتر رفتن قیمت دلار، تهیه آنها با قیمت های بیشتر برای جراحان زیبایی تبدیل به یک چالش شده است.

امکان ابتلا به برخی از بیماری ها

 با وجود تمهیدات ایمنی که در جریان عمل های جراحی اعمال می شود، اما  همچنان امکان انتقال بیماری های پوستی و عفونت در طی عمل های جراحی وجود دارد.